18 / 100

2020 Yeni Online Kimlik Randevu İptali

Almış olduğunuz T.C. kimlik randevusunu nasıl iptal edebilmek için https://randevu.nvi.gov.tr/ web adresine gidiniz.

  1. Adım : https://randevu.nvi.gov.tr/ sayfanın en alt kısmında RANDEVUMU İPTAL ETMEK İSTİYORUM yazan bağlantıya tıklayınız.
  2.  Adım : Randevu sorgula formunda sizden istenen bilgileri yazınız. Sizden istenen bilgiler; T.C Kimlik No, Adınız, Soyadınız, Doğum tarihinizi Gün, Ay, Yılı ve Güvenlik Kodu bilgisini girdikten sonra SORGULA yazan yere tıklayın.
  3. Adım :  Bu kısımda sorgu bilgileriniz ekranın alt kısmında görünecektir. Bu bilgiler; Randevu Yeri, Randevu Tarihi, Randevu Sahibi, Randevu Durumu ve İşlemler sekmeleri altında görünmektedir.  Randevu iptali için İşlemler yazan kısmın hemen altında bulunan İptal Et yazan yeri tıklayın.
    4. ve Son Adım :  Randevu iptali için İşlemler yazan kısmın hemen altında bulunan İptal Et yazan yeri tıkladıktan sonra karşınıza bir uyarı mesajı gelecektir. Bu uyarı mesajının bulunduğu pencerede DEVAM ET yazan yere tıklayınız. Bu şekilde almış olduğunuz T.C. Kimlik Randevunuzu iptal etmiş oldunuz.

Kontrol etmek için Randevu sorgulama kısmından yeniden sorgulama yapabilirsiniz. Sorgu sayfasının en alt kısmında işlemler yazan kısımda iptal edilen randevularınızı görebilirsiniz.

Kimlik randevusu iptal edilmez ise ne olur? Cezası var mıdır?

Randevu iptal işleminin randevu saatinden en az yarım saat önce iptal edilmesi gereklidir. Üstü üste iki sefer randevunuzu iptal etmezseniz 1 ay süresince randevu alamazsınız.

Kaynak : Tckimlikrandevu.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz