Alo 199 e-kimlik randevu

0
1208

ALO 199 Çipli Kimlik Randevu Hattı

ALO 199 T.C. Kimlik Kartı Çağrı Merkezi Telefon Numarasıdır. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce Alo 199 Çağrı Merkezini vatandaşlarımızın hizmetine açıldı. Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermekte olan ALO 199 Çağrı merkezi yeni çipli kimlik kartı başvuru esnasında randevu almak, çipli kimlik başvuru takibi ve tesliminden sonra kullanımı esnasında yaşanacak sorunların çözümünde aranabilmektedir.

TC Kimlik kartı kullanırken sorun yaşıyorsanız Çağrı merkezi Alo199 hattından size gerekli açıklamalarda bulunulacaktır..

Tc kimlik kartınızda fizikî problem olması durumunda İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvuruda bulunarak kimlik kartınızın değiştirilmesini talep edebilirsiniz..

Alo 199 Çağrı merkezi TC kimlik kartı işlemleri dışında vatandaşların ;doğum, ölüm, evlenme, boşanma, aile cüzdanı, Türk vatandaşlığının kazanılması, Türk vatandaşlığının kaybedilmesi, çok vatandaşlık gibi işler için yapılacak başvurular ve bilgi taleplerinin bir kısmını Alo 199 Nüfus hattından veya https://alo199.nvi.gov.tr/ internet adresi üzerinden karşılayabilecek ve bulundukları talepleri internet adresi üzerinden takip edebilecekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz