E-kimlik Randevu Revize Etme 2019

1
1535

E-kimlik Randevu Revize Etme 2019

Yeni kimlik kartı çıkartma başvurusu için internet’ten ya da Alo 199 çağrı merkezinden almış olduğunuz randevunuzun (randevu saati,yeri vb.) revize işlemlerini internet’ten gerçekleştirebilirsiniz.

2019 yılı E-kimlik randevunuzu revize etmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Daha önce almış aldığınız Yeni kimlik Randevunuzu revize etmek için yukarıda bağlantısını verdiğimiz T.C. İç İşleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü web sitesini ziyaret ederek randevunuzu revize edebilirsiniz. Aşağıda 2019 yılı yeni kimlik randevusu revize işlemleri resimlerle anlatılmıştır.

Randevu Durumu yazan bağlantıya tıklayınız.

Randevu Sorgulama ekranında bizden istenen Kimlik No, Adınız, Soyadınız, Doğum Tarihi ve Güvenlik kodu alanlarını eksiksiz doldurunuz ve SORGULA yazan yere tıklayınız.

Sorgulama sonucu sayfanın hemen alt kısmında size randevu durumunuzla ilgili bilgi verilmektedir.

Yeni kimlik randevu sorgulama sonucu olarak; Randevu Yeri, Randevu Türü (Kimlik için TCKK yazmaktadır) Randevu Sahibi ve Randevu Durumu bilgilerini kontrol ediniz. Yeni kimlik randevusu revize etmek için;
İşlemler yazan kısımda gördüğünüz Revize Et bağlantısına tıklayınız.

Karşımıza bir uyarı mesajı gelecek Devam Et yazan yere tıklayınız.

Randevu revizesi için Randevunuzun gerçekleştirileceği İl ve İlçe seçimlerinizi yapınız.

Yeni kimlik randevusu revize edilecek kişiyi Kişi Seçim alanından seçiniz seçtiğiniz randevu sahibi kişi Seçilen Kişiler sekmesi altında görünecektir.

Açılan sayfada Kişi Seçin kısmından kişi seçimi yapıldıktan sonra Tarih Seçin kısmından revize edilecek randevu tarih ve saatini seçmelisiniz.
Kişi ve Randevu Tarihi seçimi yapıldıktan sonra Eklenen Kişiler kısmından Kişiyi ve randevu tarihini görebilirsiniz. Buradaki seçimleri bitirdikten sonra İLERİ yazan yere tıklayınız.

Açılan sayfada İşlemi Onayla kısmında randevu için verdiğimiz Telefon numarası ve E-mail adresimize onay kodu gönderilmektedir. Hem Telefon hemde e-mail adresine gönderilen onay kodları aynıdır.
Onay kodumuzu girip İLERİ yazan yere tıklıyoruz. Eğer onay kodu bize ulaşmadıysa tekrar gönder yazan yere tıklayabilirsiniz.

Randevu revize onay işlemi bittikten sonra sistem size bir Referans No verecektir. Bu referans numarasını ilgili sayfadan indirebilir, çıktısını alabilir ya da bir yere not edebilirsiniz. Randevuya gittiğinizde bu referans numarası sizden istenecektir.

2019 yılı Yeni e-kimlik randevu nasıl alınır öğrenmek için buraya tıklayınız!

2019 yılı Yeni e-kimlik randevusu nasıl sorgulanır öğrenmek için buraya tıklayınız!

2019 yılı Yeni e-kimlik randevusu nasıl revize edilir öğrenmek için buraya tıklayınız!

2019 yılı Yeni e-kimlik randevusu nasıl iptal edilir öğrenmek için buraya tıklayınız!

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz