E-Kimlik Randevusu Nasıl Alınır (2019)

4
4292

E-Kimlik Randevusu Nasıl Alınır (2019)

2019 yılı Yeni kimlik kartı nasıl alınır? 2019 yılı e-kimlik randevu nasıl alınır? 2019 yılında Kimlik yenileme nasıl yapılır? 2019 yılı Nüfus cüzdanı yenilemede gerekli evraklar nelerdir? soruları ile ilgili sizlere bilgi vermeye devam ediyoruz.

YENİ KİMLİK RANDEVU SİSTEMİ (2019 GÜNCEL SİSTEM)

2019 yılı Yeni kimlik randevusu için başvuru yapılan sistemde küçük değişiklikler meydana geldi. 2019 yılı itibariyle T.C. Kimlik yenileme randevusu (e-kimlik yenileme, e-kimlik randevusu), Sürücü Belgesi Randevusu ve Pasaport randevuları tek elden olacak şekilde “e-kimlik randevu nvi.gov.tr sayfası üzerinden başvuru yapılarak alınabilmektedir.

Yeni kimlik alacak Türk vatandaşlarının kimlik randevuları için aşağıda verilen bağlantılara tıklayarak gerekli adımları aynı şekilde yerine getirerek randevu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-kimlik Randevu İşlemleri (2019 Yılı) Resimli Anlatım

Yeni Kimlik Randevu Başvurusu Nasıl Yapılır (2019)

 • yeni kimlik veya e-kimlik Randevu başvurusu yapmak için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü web sitesi adresini buraya tıklayarak ziyaret ediyoruz.
 • Açılan sayfadan T.C. Kimlik Kartı RANDEVU AL yazan kısıma tıklayınız.

 • Bilgi uyarısını okuyup hemen altında bulunan kabul ediyorum yazan yere tıklayınız.

 • Açılan sayfada Bizden istenen bilgileri; Adınız, Soyadınız, T.C. Kimlik No, Telefon, E-mail, Güvenlik Kodu kısımlarını dolduruyoruz. (*) ile gösterilen alanlar doldurulması zorunlu alanlardır.

 • Bilgilerinizi doğru bir şekilde girdiğinizde açılan sayfanın sol üst kısmında Adınız ve Soyadınız yazacaktır. Bu kısımdan randevu için İl ve İlçe seçimi yapmanız istenecektir. Randevu için hangi il ve ilçeye gitmek istiyorsanız seçiminizi yapınız ve ileri yazan yere tıklayınız.

 • Açılan sayfada eğer varsa Anne, Baba, Eş ve Çocuklarınızın isimleri Baş harfleri kısaltılmış şekilde gözükmektedir. Kimin için kimlik randevu talebi yapılacaksa kişilerin seçimi yapılmalıdır. Birden fazla seçim yapılabilmektedir. Seçimi yapabilmek için kişi isimlerinin yanında bulunan EKLE yazısını tıkladığınızda hemen sağ kısımda görülen Seçilen Kişiler tarafında isimleri görünecektir.


Kişi seçimleri yapılıp EKLE yazısına tıkladığınızda ekran aşağıdaki gibi olmalıdır.

Kişi seçimini tamamladıktan sonra İLERİ yazan yere tıklıyoruz.

 • Açılan sayfada Kişi Seçin kısmından kişi seçimi yapıldıktan sonra Tarih Seçin kısmından randevu tarih ve saatini seçmelisiniz.

Kişi ve Randevu Tarihi seçimi yapıldıktan sonra Eklenen Kişiler kısmından Kişiyi ve randevu tarihini görebilirsiniz. Buradaki seçimleri bitirdikten sonra İLERİ yazan yere tıklayınız.

 • Açılan sayfada İşlemi Onayla kısmında randevu için verdiğimiz Telefon numarası ve E-mail adresimize onay kodu gönderilmektedir. Hem Telefon hemde e-mail adresine gönderilen onay kodları aynıdır.
  Onay kodumuzu girip İLERİ yazan yere tıklıyoruz. Eğer onay kodu bize ulaşmadıysa tekrar gönder yazan yere tıklayabilirsiniz.

 • Randevu onay işlemi bittikten sonra sistem size bir Referans No verecektir. Bu referans numarasını bu sayfadan indirebilir, çıktısını alabilir ya da bir yere not edebilirsiniz. Randevuya gittiğinizde bu referans numarası sizden istenecektir.

 

TEBRİKLER başarılı bir şekilde Yeni T.C. kimlik kartı randevunuzu aldınız.

Yeni Kimlik Kartı Başvuru Ücreti 2019

Başvuru Nedeni Ücret (TL)
Kanuni bildirim süresi dışında doğum nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı 22,50 TL
Değiştirme nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı 22,50 TL
Nüfus Cüzdanı kayıp bedeli 22,50 TL
Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı kayıp bedeli 45,00 TL

 

 

2019 yılı Yeni e-kimlik randevu nasıl alınır öğrenmek için buraya tıklayınız!

2019 yılı Yeni e-kimlik randevusu nasıl sorgulanır öğrenmek için buraya tıklayınız!

2019 yılı Yeni e-kimlik randevusu nasıl revize edilir öğrenmek için buraya tıklayınız!

2019 yılı Yeni e-kimlik randevusu nasıl iptal edilir öğrenmek için buraya tıklayınız!

4 YORUMLAR

 1. Bütün aşamaları ayrıntılı bir şekilde tek tek anlatmanız harika olmuş, gerçekten çok işime yaradı. Emeği geçenlere teşekkür ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz