ÖSYM’den YGS başvurusu yapan adaylara çipli yeni kimlik uyarısı!

0
288

ÖSYM’den YGS başvurusu yapan adaylara çipli yeni kimlik uyarısı!

YGS’ye girecek adaylara önemli uyarı… Üniversite sınavına girecek olan binlerce aday çipli kimlik kartlarının zorunlu olup olmadığını merak ediyordu. ÖSYM yaptığı açıklamada YGS’ye girecek olan adayların “çipli kimlik  kartı” ile girmesinin zorunlu olmadığı uyarısında bulunuldu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca  (ÖSYM), Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) başvuran adayların “çipli kimlik  kartı” ile girmesinin zorunlu olmadığı uyarısında bulunuldu.

AA muhabirinin ÖSYM Basın Müşavirliğinden aldığı bilgiye göre,

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü  tarafından doğum, kayıp, mevcut kimlik kartının geçerlilik süresinin sona ermesi  veya tahrifat sebebiyle kullanılmayacak durumda olan kimlik kartlarının  yenilenmesi başvurularında, yeni kimlik kartı düzenleninceye kadar 15 gün geçerli  “geçici kimlik belgesi” düzenleneceği düşünülerek, kimlik değişikliği talebi olan  adayların yeni kimlik kartı edinme işlemlerini sınav günlerine bırakmamaları  gerekiyor.

Adaylar, mevcut nüfus cüzdanları, geçerlilik süresi dolmamış  pasaportları veya yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar düzenlenen 15 gün  süreli “geçici kimlik belgesi” ile de sınava girebilecek.

2017 YGS NE ZAMAN YAPILACAK?

2017 YGS için geri sayım başladı. Başvuruların 4 – 18 Ocak tarihleri arasında yapıldığı YGS 2017 12 Mart 2017’de yapılacak. YGS sonuçları 28 Mart’ta ÖSYM sonuç açıklama sistemi üzerinden erişime açılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz