Ücretsiz Maske Başvurusu Nasıl Yapılır?

0
88

E-Devlet üzerinden ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır?

Sağlık Bakanlığı tarafından eczanelerden ücretsiz maske dağıtılacağı açıklandı.
E-Devlet üzerinden doldurulan başvuru formu sonrasında, gelen SMS kodu ile eczanelerden ücretsiz olarak maske alınabilir.
Ücretsiz maske için SMS kodu nasıl alınır? Ücretsiz maske alabilmek için neler yapılması gerekli?

Corona (Covid-19) virüsü ile mücadele kapsamında Türkiye Cumhuriyeti hükümeti tarafından maske satışlarının yasaklandı. Her vatandaşa 10 gün için 5 tane ücretsiz olarak maske dağıtılacağı açıklanmıştı. Başvurular İlk önce EpttAvm üzerinden başlamış daha sonra ise e-Devlet üzerinden devam etmişti. Son olarak ise ücretsiz maskeler eczaneler üzerinden dağıtılmaya başlandı. Peki eczanelerden ücretsiz olarak maske nasıl alınacak?

E-Devlet Üzerinden Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?

E-devlet üzerinden ücretsiz maske almak için buraya tıklayınız (https://basvuru.turkiye.gov.tr/) açılan sayfada görünen 3 Katlı Cerrahi Maske Başvurusu formunu eksiksiz bir şekilde doldurunuz. Aile Bireyi Bilgileri kısmından aile bireylerinize ait T.C. Kimlik ve Ad, Soyad kısımlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz.
Özellikle Cep telefonu ve adres bilgilerinizi doğru bir şekilde giriniz ve formu gönderiniz.

Eczanelerden ne zaman maske alınabilecek?

Sağlık Bakanlığı 20-65 yaş arası gruba toplu mesaj atmayacak. Kademeli bir şekilde mesaj gönderecek. Ücrestiz maske mesajı gelen vatandaşımız (sıralı bir sistemle) eczaneye gelecek. Diyelim yarın 50-65 yaş arasına mesaj gelecek, belki 3 saat sonra 30-50 yaş arasına mesaj gelecek. Yığılmayı bu şekilde önlemeyi planlıyoruz. 10 gün için kişi başı 5 maske verilecek. Bu maskeler günlük, normal cerrahi maskelerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz