Yeni Kimlik Kartı Başvuru Takibi

e-kimlik kartı başvuru takibi, ekimlik kartı başvuru takibi, çipli kimlik kartı başvuru takibi

8
14755

Yeni Kimlik Kartı Başvuru Takibi

Nüfus müdürlüklerine yapılan yeni kimlik kartı başvurusu nasıl takip edilir? Yeni kimlik kartı kaç günde çıkar? Yeni çipli kimlik kartı kaç gün içinde teslim edilir? Kendi adınıza ya da çocuklarınızın adına yapmış olduğunuz yeni kimlik kartı başvurusunun hangi aşamada olduğunu, kimlik kartınızın teslim sürecini web, çağrı merkezi veya e-posta yolu ile takip edebilirsiniz…

 

Basımı tamamlanan kimlik kartı yurt içinde kişinin başvuru sırasında bildirdiği adrese, yurt dışında kimlik kartı almak için başvuran kişiler adına düzenlenen kimlik kartları, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlük tarafından, dış temsilciliklerce ilgilisine teslim edilmek üzere Dışişleri Bakanlığına gönderilir.

Kimlik Kartları, adrese teslim edilme işlemi PTT kargo tarafından gercekleştirilecek ve kart sahibi ya da başvuru sırasında beyan edilen kişiye teslim edilecektir. Kimlik kartı teslim edilirken, eski nüfus cüzdanı / kimlik kartı geri alınmayacak ancak Genel Müdürlük tarafından geçersiz hale getirilecektir.

8 YORUMLAR

  1. Yeni nüfus cüzdanıma müracat edeli 42 gün oldu fakat bu zamana kadar yeni cüzdanım elime ulaşmadı 2 sefer 199 u aradım kartım hala basım aşamasına girilmediği söylendi oysa aynı gün müracat ettiğimiz arkadaşların yeni nüfus cüzdanları 15 gün sonra ellerine ulaştı bu aksaklığın giderilerek en kısa zamanda yeni nüfus cüzdanımın gönderilmesini istiyorum.

    • Hasan bey, başvuruyu yaptığınız nüfus müdürlüğüne gidin ve yaşadığınız olumsuz durumu yetkili arkadaşlardan birine anlatınız, hatta durum ile ilgili resmi bir açıklama yapılmasını istiyorsanız; durumunuzu ve talebinizi belirten bir dilekçe ile birlikte başvurunuz.

    • Kamil bey, Eski kimliğiniz ile yurtdışına çıkışta hiçbir problem yaşamazsınız çünkü işlemlerin neredeyse çoğu pasaportunuz üzerinden yapılır. Bilgi alabilmek için Alo199 u ya da bağlı bulunduğunuz ilçe nüfus müdürlüğüne başvurabilirsiniz.

  2. 27-şubat-2017 de saat 14.30 da İzmir nüfus işlerine müracat la işlemlerim tamamlandı.tarafıma şifreli zarf verildi.Ancak hala kimlik kartım gelmedi.aynı anda müracaat eden eşimin kartı 40.gün geldi.benim kartın akibeti hala belli değil.Bu nasıl iş anlayamadım.Şu an üç ay doldu ama hiçbir yerden kartıma ulaşamıyorum.Bu nasıl iştir diyorum,başka bir şey diyemiyorum???????

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz