Yeni Kimlik Pin, Şifre İşlemleri

0
907

Yeni Kimlik Pin, Şifre İşlemleri

Yeni kimlik kartı pin kodu nasıl aktif edilir? Çipli kimlik kartı pin kodu nasıl değiştirilir? Kimlik kartı şifremi unuttum ne yapmalıyım? Tc kimlik kartı şifresi nasıl sıfırlanır? Çipli Kimlik Kartı PIN Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Yeni çipli kimlik kartında ,banka ve kredi kartlarında olduğu gibi pin kodu bulunmaktadır.Yeni kimlik kartı başvurusu esnasında size teslim edilen PIN* zarfınızda bulunan 6 haneli şifrenizi kesinlikle unutmayınız. Bu şifre, banka kartlarında olduğu gibi bazı işlemlerde kimlik doğrulama amacıyla kullanılacaktır. PIN kodunuz, kimlik kartınız size teslim edilinceye kadar aktif olmayacaktır. Çipli kimlik kartı PIN kodunuzu İlçe Nüfus Müdürlüklerinde bulunan kioskları kullanarak yenileyebilirsiniz…

E-kimlik kartı şifresi ile bazı devlet dairelerinde yapılacak işlemlerde vatandaşdan kimlik dorulaması yapması istenecektir.Yeni kimlik kartınızın PIN Şifresini unuttuğunuzda, İlçe Nüfus Müdürlüklerinde bulunan kiosklar üzerinde çipli kimlik kartı PIN şifrenizi yenileyebilirsiniz.
TC kimlik kartı PIN şifrenizi yenilemek için kimlik kartınızın yanınızda olması yeterlidir. PIN şifrenizi yenilemek için Biyometrik Doğrulama, Kişisel Mesaj sorusu, PUK numarası girme metodlarından birini kullanabilirsiniz.

İlçe Nüfus Müdürlüklerinde bulunan kiosklarda şifrenizi yenilerken,kimlik kartınızın güvenliği açısından görevliler dışında hiç kimseden yardım istemeyiniz ve şifrenizi görevli kişiler de dahil olmak üzere hiç kimseyle paylaşmayınız.

Çipli Kimlik Kartı PIN Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Kimlik kartınızın PIN Şifresini ara sıra değiştirmeniz işlem güvenliğiniz açısında yararlı olacaktır. İlçe Nüfus Müdürlüklerimizde bulunan kiosklar üzerinde PIN şifrenizi değiştirebilirsiniz.PIN şifrenizi değiştirmek için kimlik kartınızın yanınızda olması yeterlidir. PIN şifrenizi değiştirmek için Biyometrik Doğrulama, Kişisel Mesaj sorusu, eski PIN numarası girme metodlarından birini kullanabilirsiniz. Kiosklarda şifrenizi değiştirirken görevliler dışında hiç kimseden yardım istemeyiniz ve şifrenizi görevli kişiler de dahil olmak üzere hiç kimseyle paylaşmayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz